DC Stanice

Nabídka DC rychlodobíjecích stanic se skládá z kompaktních stanic v provedení „WallBox“ disponujících DC výstupním výkonem 30, resp. 60 kW., stacionárních stanic o DC výkonu 60 – 420 kW a stanic s integrovaným bateriovým úložištěm o výstupním DC výkonu 180, nebo 240 kW. U všech stanice je možná integrace platebního terminálu pro rychlou bezkontaktní platbu bez nutnosti instalace jakékoli jiné aplikace.

WallBox 30/60 kW

DC „WallBox“ stanice jsou navrženy pro instalace v místech s omezeným prostorem, kdy mohou být instalovány na sloupcích, nebo přímo na zeď objektu. Funkčně se jedná o plnohodnotné rychlodobíjecí stanice o DC výstupním výkonu 30, resp. 60 kW. Stanice jsou v základním provedení vybaveny dotykovou obrazovkou, konektory CCS2, nebo CHAdeMO, RFID čtečkou, WiFi, LAN, web rozhraním, 4G, OCPP 1.6, včetně menu v ČJ. Provedení stanice o výkonu 60 kW jsou vybaveny dvojicí konektorů v konfiguraci 2x CCS2, nebo 1x CCS2 & 1x CHAdeMO, což umožňuje dobíjení dvou vozidel současně.

K dispozici je i paralelní komunikace protokolem MODBUS TCP, využitelná pro řízení výkonu z ŘS. Stanice jsou připraveny na provoz s platebním terminálem pro bezkontaktní platby.

DC rychlodobíjecí stanice

Výkonový rozsah „Řady I.“ těchto stanic poskytuje DC výkon 60, 90, 120, 150, 180, „Řada II.“ disponuje volitelným DC výkonem 300, 360 a 420 kW. Modulární koncepce stanic umožňuje navýšení výkonu stanice instalací dalších výkonových modulů v konfiguraci 60/90 kW, nebo 120/150 kW.

Stanice jsou vždy vybaveny dotykovou obrazovkou, dvojicí konektorů v konfiguraci 2x CCS2, nebo 1x CCS2 & 1x CHAdeMO, RFID čtečkou, WiFi, LAN, web rozhraním, 4G, OCPP 1.6, včetně menu v ČJ. Dynamické dělení výkonu umožňuje dobíjení dvou vozidel současně. Stanice jsou připraveny na provoz s platebním terminálem pro bezkontaktní platby.

DC rychlodobíjecí stanice s integrovaným bateriovým úložištěm

DC rychlodobíjecí stanice CHIMERO 180 s integrovanou baterií ze sortimentu spol. Kreisel Electric o výkonu 180 kW je první sériově vyráběnou stanicí, která řeší dostupnost požadovaného dobíjecího výkonu 180 kW v místech s omezeným příkonem. Pro dosažení DC dobíjecího výkonu 180 kW je dostačující AC příkon „pouze“ 60 kW. Stanici je také možno integrovat do systému lokální FVE, a tím snížit velikost spotřebované energie dodané ze sítě a současně je možno využít kapacitu bateriového úložiště ve výši 115 kWh jako zálohu pro případné výpadky sítě v místě instalace.

Dalším přínosem tohoto řešení jsou výrazně nižší fixní provozní náklady, dané hlavně nutnými náklady na zajištění požadovaného AC vstupního příkonu, který musí odpovídat minimálně hodnotě požadovaného DC výstupního výkonu. Díky integrovanému bateriovému úložišti jsou tyto fixní náklady stanice CHIMERO 180 pro zajištění výstupního DC výkonu 180 kW ve výši pouze cca 1/3 hodnoty fixních nákladů výkonově srovnatelné stanice bez bateriového úložiště, což je výrazná finanční úspora každý měsíc provozu.

Integrované bateriové úložiště CHIMERO 180 je modulární konstrukcí patentově chráněného řešení Kreisel Electric, které využívá řízené stabilizace teploty článků v závislosti na cyklech dovíjení / vybíjení s pomocí dielektrické kapaliny Shell. Díky inovativnímu a současně kvalitnímu řešení těchto baterií se společnost Kreisel Electric stala od konce roku 2022 součástí koncernu John Deere, nicméně toto řešení se prosadilo díky spolupráci se ŠKODA Auto i v oblasti automobilového sportu.

Nabjecí stanice spolupracují se všemi EV vozidly, které jsou k dispozici na tuzemském trhu.

Přejít nahoru