AC Stanice

Jsme zástupcem španělské společnosti „Wallbox“, jejíž heslo „Nechceme být největší, ale chceme být nejlepší!“ plně vystihuje charakter jejich AC nabíjecích stanic. Tyto stanice jsou určeny pro domácí, případně skupinové dobíjení.

 

Pro veřejné, či skupinové dobíjení jsou určeny AC stanice od výrobce IoCharger, vybavené RFID, OCPP 1.6 JSON, RDC, MCB a dotykovým displejem.  

WallBox není pouze značka, ale je to ucelené řešení smart AC technologie nabíjení. Řešení obsahuje řadu AC nabíjecích stanic v různém provedení, které splňuje většinu požadavků uživatelů, ať už by se jednalo o domácí nabíjecí stanici pro jedno až dvě vozidla, či nabíjecí stanice pro menší společnosti případně až po komerční síť nabíjecích stanic pro garážové domy, nebo veřejná parkoviště. Několik forem řízení výkonu stanic, jejich ovládání s pomocí RFID (osobní karta / chip), prostřednictvím mobilní aplikace v českém jazyce či ověření uživatele s pomocí rozeznávání obličeje, činí ze stanic WallBox ideální stanice pro převládající většinu aplikací.

Wallbox Pulsar

Excelentní jednoduchý design stanice, která je navržená jako malá domácí stanice s výkonem 7,4 – 22 kW, vybavená bluetooth konektivitou a aplikací v ČJ. Z pohledu uživatele se jedná o snadno ovladatelnou stanici, které je možno vytknout snad pouze nepřítomnost wifi, ale je otázkou, zda je u domácích aplikací potřeba, nicméně i pro tuto verzi má společnost “wallbox” řešení. WallBox sice znamená nástěnná krabice, ale v případě AC nabíjecí stanice jí můžeme instalovat i na sloupek, který bude příjemným doplňkem venkovní parkovací plochy.

Pulsar Plus

Tento typ je shodný s typem Pulsar z pohledu designu, od kterého jej ale odlišuje rozšířená výbava. Pulsar Plus je stanice navržená jako malá domácí stanice s výkonem 7,4 – 22 kW, nicméně vybavená mimo bluetooth konektivitou i wifi. Mobilní aplikace v ČJ je tu také. Vhodné pro sdílené nabíjení menších skupin uživatelů.

Cooper

Stanice o výkonu 11kW, nebo 22 kW překvapí originálním designem i funkcemi. Je vhodná pro nabíjení více vozidel díky možnostem plánování jak času, tak i výkonu. Nabízí ovládání prostřednictvím mobilní aplikace, gesty, ověření uživatele rozpoznáním obličeje a další funkce. Jedinou komplikací bude zřejmě výběr barevného provedení od měděné, přes kartáčovaný hliník, modrou, červenou až k černé.

Commander 2

Je vrcholná verze AC nabíjecích stanic. Je součástí uceleného systému AC komerčního nabíjení elektrických vozidel, který řeší vše od identifikace uživatele, řízení nabíjení či komunikaci s uživatelem až po závěrečnou fakturaci. V případě skupinového nabíjení je Commander 2 schopen řídit až 15 dalších nabíjecích stanic. Nemá cenu se rozepisovat dále, prostě má vše, co je možné mít a design a spolehlivost je jaksi příslušná třešnička na dortu AC nabíjení

IoC AC 2x 22 kW

Stanice je v konfiguraci 2x 22kW. Disponuje vhodným designem i funkcemi pro veřejné dobíjení jednoho, či dvou vozidel současně. Stanice je plně vybavena dvojicí zásuvek, dotykovým displejem, RFID čtečkou, chráničem a jističem pro každý výstup, včetně dvojicí MID elektroměrů. Dále jsou stanice vybaveny WiFi a OCPP 1.6 JSON. 

IoC AC 1x22 kW

Díky robusnímu obalu a malými rozměry je stanice vhodná pro veřejné i skupinové dobíjení.  Stanice je plně vybavena zásuvkou, nebo kabelem Typ 2, dotykovým displejem, RFID čtečkou, chráničem a jističem, včetně MID elektroměrem. Dále je stanice vybaveny WiFi a OCPP 1.6 JSON. 

Nabjecí stanice spolupracují se všemi EV vozidly, které jsou k dispozici na tuzemském trhu.